Share
Search entire site
Login
Home
About DanceSport
Dance Styles
Breaking
Competition
Sport For All
Within World Sports
DanceSport Games
About WDSF
Members
List of Members
Associate Members
History
Vision
Organisation
Commissions
Professional Division
Home
The Division
Competition
Competition Calendar
Members
Rules & Regulations
Adjudicators
Adjudicators List
Teacher & Student
PD Ranking List
Associations
Academy
Calendar
Meeting Calendar
Statutes & Regulations
IT Infrastructure
Partners
Hall of Fame
WDSF Offices
Employees
Athletes
All Athletes
Couples
Teams
World Ranking
GrandSlam Ranking
Olympic Qualification Ranking
Anti-Doping
Noticeboard
Rules
e-Card
Safe Sport
Officials
All Officials
Nominated
Regulations
Noticeboard
Congress Calendar
Competitions
Calendar (All)
World Championships
World Cups
Continental Championships
Continental Cups
Upcoming
World Championships
World Cups
Continental Championships
Continental Cups
Results
World Championships
World Cups
Continental Championships
Continental Cups
Title Grantings
Rules
Organizers
Noticeboard
News
WDSF
Live from ...
Press Releases
Newsletters
Sports Bulletin
Media
Gallery
Press Services
Press Release Archive
Corporate Image
BfG Logo Manual
Style Guide
Contact
Magazine
Backstage Access
Contact & More
Contact
General
Directory
RLS Administrators
F.A.Q.
All Rules & Regulations
Home
>
Event
>
IDSF Open Olsztyn Poland
>
Adult Latin
>
Ranking
Hide competitions & sections
Show competitions & sections
Information
Int. Open STD
Open STD
Open LAT
Adult
Event Information
Ranking
Open LAT
Ranking of Adult Latin
The following results are from the IDSF Open taken place in Olsztyn - Poland on 15 June 2003
Ranking
Rank
Couple
Country
1.
Sergey Sourkov
-
Agnieszka Melnicka
RUS
2.
Marcin Hakiel
-
Magda Soszynska
POL
3.
Nedas Grigaliunas
-
Olga Kosmina
EST
4.
Aleksy Sarajew
-
Dasha Klimova
RUS
5.
Dmitriy Nikolaev
-
Svetlana Gudino
BLR
6.
Radim Pradka
-
Katerina Kolmanova
CZE
7.
Adam Galyzka
-
Anna Ramiaczek
POL
8.
Kamil Urbaniak
-
Katarzyna Kapral
POL
9.
Pawel Wolanski
-
Katarzyna Swirska
POL
9.
Piotr Szelest
-
Diana Klos
POL
11.
Marcin Zawislak
-
Katarzyna Kot
POL
12.
Michal Skawinski
-
Agnieszka Pomorska
POL
13.
Marek Fiksa
-
Blanka Winiarska
POL
14.
Artem Ermakov
-
Karina Eremian
RUS
15.
Remigijus Suslavicius
-
Astra Vilinauskaite
LTU
15.
Tomas Sieder
-
Magdalena Teslikova
CZE
17.
Bartlomiej Steinke
-
Malgorzata Janaszak
POL
17.
Szczepan Rudnicki
-
Agnieszka Rudnicka
POL
17.
Marcin Luszynski
-
Justyna Sobkiewicz
POL
20.
Gracjan Konstantynowicz
-
Justyna Cichosz
POL
20.
Waldemar Kabala
-
Lidia Muller
POL
22.
Michal Kowalski
-
Katarzyna Paluch
POL
23.
Wojciech Wolinowski
-
Aleksandr Kulczycka
POL
24.
Jakub Kowalczyk
-
Bettina Moledowska
POL